AktualnościVII Beskidzko-Pogórzański Turniej Piłki Siatkowej

opublikowane: 21 maj 2019, 09:23 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w BobowejKOMUNIKAT


z VII Turnieju Beskidzko-Pogórzańskiego 

w Piłce Siatkowej dziewcząt

z dnia 18.05.2019

 Do turnieju zgłosiło się dziewięć drużyn. W otwarciu turnieju uczestniczyli goście: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Członek Zarządu Powiatu Gorlickiego Jerzy Nalepka, Członek Zarządu Powiatu Gorlickiego Adam Urbanek (organizator turnieju), Dyrektor ZSO w Bobowej Urszula Jabłońska,  Dyrektor ZSZ w Bobowej Wojciech Szafraniec.

W eliminacjach grupowych na czterech boiskach rozegrano 16 meczy. Następnie rozegrano 4 mecze o poszczególne miejsca w turnieju.

 

Kolejność końcowa turnieju:

1         miejsce - Gimnazjum Bobowa

2         miejsce - Gimnazjum Łużna 1

3         miejsce - Siedliska, Sędziszowa

4         miejsce - ZS Moszczenica

5         miejsce - Bobowa 2 (klasa VI)

6         miejsce - Gimnazjum Lipnica Wielka

7         miejsce - Gimnazjum Gromnik

8         miejsce - Łużna 2

9         miejsce - Gimnazjum Brzana

 

Najlepsze zawodniczki turnieju – Arleta Durałek, Paula Rolak, Olga Święch

Najlepsza przyjmująca – Emilia Pabis

Najlepsza atakująca  – Joanna Semla

Najmłodsza zawodniczka  – Weronika Śliwa

Najlepsza rozgrywająca – Katarzyna Kipiel

Najlepiej zagrywająca  – Kinga Kobaka

 

W poszczególnych drużynach wyróżniono zawodniczki:

Gimnazjum Brzana – Angelika Wojtaczka

Bobowa 2 – Wiktoria Niepsuj

Łużna 1 – Monika Horowska

Łużna 2 – Gabriela Skrobot

Bobowa 1 – Maria Rudolphi, Marta Jankowska, Julita Niepsuj, Weronika Dulęba

Gimnazjum Gromnik  - Aleksandra Gawryał

Gimnazjum Lipnica Wielka – Patrycja Turek

ZS Moszczenica – Agnieszka Gryboś

Siedliska – Gabriela Rymek, Urszula Ziomek

 

Drużyny otrzymały puchary i medale ufundowane przez: Burmistrza Bobowej, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, ZSZ Bobowa, ZSO Bobowa, Bank Spółdzielczy w Grybowie oddział w Bobowej. Najlepsze zawodniczki otrzymały statuetki.


Beskidzko-Pogórzański Turniej Piłki Siatkowej

 

Kinder+Sport w mini piłce siatkowej

opublikowane: 21 maj 2019, 07:56 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w BobowejFinał wojewódzki Kinder+Sport 
z udziałem dziewcząt z Bobowej

Po wielu turniejach kwalifikacyjnych nasze dziewczęta dotarły do finału wojewódzkiego Kinder+Sport w mini piłce siatkowej. Finał odbył się w sobotę, 18.05.2019 r. w Niepołomicach. 

Nasze dziewczęta zagrały w kategorii „3”. Niestety nie udało się awansować dalej.

Skład drużyny: Mucha Wiktoria, Matusik Karolina, Cieśla Karina, Smoszna Anna, Bielewicz Kamila, Król Anita, Ziomek Aleksandra; opiekun Pani Magdalena Sowa. 


Z wizytą w Straży Pożarnej w Gorlicach

opublikowane: 19 maj 2019, 06:41 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Zerówka poznaje zawód strażaka

W czwartek, 16 maja 2019 r. dzieci z zerówki grupa 3 pod opieką wychowawczyni Pani Justyny Urbanek, Pani Patrycji Kuk oraz rodziców wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Celem wycieczki było zwiedzanie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w ramach akcji „Dni ochrony przeciwpożarowej - otwarte strażnice 2019”.

Strażacy serdecznie powitali dzieci i zaoferowali im szereg atrakcji. Zaprezentowali sprzęt ratowniczy oraz zapoznali dzieci z prowadzoną działalnością ratowniczo - gaśniczą oraz  historią straży pożarnej, udzielili informacji o postępowaniu w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia. Każdy mógł przymierzyć hełm, wsiąść do kabiny wozu, czy polewać wodą z węża strażackiego. Dzieci zwiedziły też Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego, gdzie między innymi przyjmowane są zgłoszenia o zagrożeniach.

Grupę oprowadzał z-ca dowódcy JRG mł. bryg. mgr inż. Dariusz Surmacz wraz z pełniącymi w tym dniu służbę strażakami.

Po pełnym emocji dniu dzieci zachwycone wizytą u strażaków wróciły do szkoły.

 

Straż Pożarna


 

 

 

XII Powiatowy Konkurs Ekologiczny

opublikowane: 18 maj 2019, 04:33 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

"Chemia w żywności" 
i aż pięcioro laureatów konkursu

W piątek, 17 maja 2019 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Bobowej odbył się XII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i klas 3 gimnazjum z powiatu gorlickiego. Temat przewodni konkursu to: „Chemia w środowisku i w żywności oraz jej wpływ na zdrowie człowieka”.

Organizatorami konkursu byli: Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Gmina Bobowa i Szkoła Podstawowa w Bobowej.

W otwarciu konkursu uczestniczyli: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej Małgorzata Molendowicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej Adam Urbanek, założycielka i wieloletnia opiekunka Szkolnego Koła LOP przy SP Bobowa Teresa Pres.

XII Powiatowym Konkursie Ekologicznym wzięło udział 26 uczniów – reprezentantów 10 gmin powiatu gorlickiego i jednocześnie laureatów etapu gminnego. Uczniowie przez godzinę rozwiązywali test z podanej tematyki, opracowany przez niezależną komisję konkursową w składzie: przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Gorlicach, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska – Marcin Janik, nauczyciele biologii szkół ponadgimnazjalnych ­– Jadwiga Kuzak i Małgorzata Winiarska.

Po teście uczestnicy konkursu wraz z opiekunami wybrali się na zwiedzanie Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach. W tym czasie komisja konkursowa oceniała prace uczniów. Po powrocie z wycieczki dokonano podsumowania konkursu oraz wręczenia dyplomów i nagród książkowych laureatom i wszystkim uczestnikom.  


Laureaci konkursu:

I miejsce ex aequo 

– Julia Haberek – ZSP Strzeszyn (opiekun Anna Lipa)

– Julia Sarkowicz – SP Brzana (opiekun Katarzyna Sowa)

II miejsce ex aequo 

– Kamila Gryboś – ZSP Libusza (opiekun Justyna Rutana)

– Kamila Kędzior – SP Dominikowice (opiekun Anna Ziemba)

III miejsce

– Paweł Cymbała ZSP Łosie (opiekun Renata Hryc)

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy ekologicznej!

Naszą szkołę reprezentowała Martyna Wąs z kl. 3b gimnazjum, która zajęła VIII miejsce.


Nagrody książkowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Gorlicach, wycieczkę do „Bartnika Sądeckiego” ufundował Burmistrz Bobowej, a poczęstunek dla gości Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Bobowej. 

Nad organizacją konkursu czuwały: Jolanta Połeć, Magdalena Bogusz i Anna Marczyk. 


Powiatowy Konkurs Ekologiczny


Spotkanie z zespołem PECTUS

opublikowane: 17 maj 2019, 15:48 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Spotkanie z PECTUSEM 
w ZSZ Bobowa

16 maja 2019 w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej odbył się Finał III edycji Powiatowego konkursu wokalno-muzycznego popularyzującego twórczość zespołu PECTUS.

Na Finał przyjechał zespół PECTUS w pełnym składzie - wszyscy czterej bracia Szczepanikowie. Przypomnijmy, iż lider zespołu Tomasz Szczepanik to absolwent tejże szkoły.  W murach szkoły czekała na niego miła niespodzianka – spotkanie  po latach z kolegami i koleżankami ze swojej klasy.

15 maja (w przeddzień Finału) w ZSZ odbyły się przesłuchania uczestników konkursu, w których brały udział uczennice naszej szkoły: Aleksandra Cieśla, Magdalena Job i Nikola Obrzut.

Aleksandra Cieśla i Magdalena Job zdobyły wyróżnienie w kategorii ZESPÓŁ, a Nikola Obrzut zdobyła wyróżnienie w kategorii SOLISTA. Uczennice wystąpiły pod opieką Pana Łukasza i Patrycji Kruczków.  Gratulujemy!

Dziewczęta odbierały gratulacje i nagrody podczas gali finałowej z rąk lidera i członków zespołu PECTUS.

Uroczystość finałową uświetnił występ najmłodszych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bobowej, które przygotowane przez Panią Marię Ziomek zawładnęły sceną. Wykonały m.in. skoczny taniec rock and roll, elegancki taniec z kapeluszem, gorący taniec hiszpański czy znaną wszystkim piosenkę „Barcelonę” wzruszając widownię oraz zespół PECTUS.

Uroczystość zgromadziła pełną salę widzów. Do ZSZ na spotkanie z PECTUSEM przybyli licznie uczniowie naszej szkoły. Duża grupa uczniów za pomocą aplikacji Kahoot! wzięła udział w quizie ze znajomości twórczości zespołu PECTUS. Fani prosili członków zespołu o autografy i wspólne zdjęcia.


Pectus w ZSZ


Imieniny Św. Zofii

opublikowane: 17 maj 2019, 12:41 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Udział naszej szkoły 
w „Imieninach Św. Zofii”

W środę 15 maja 2019 obchodziliśmy po raz drugi w Bobowej „Imieniny Św. Zofii” – patronki naszego miasta. Pomimo deszczowej pogody uczestniczyliśmy w imprezie plenerowej na ulicy Św. Zofii. Na scenie przed południem i wieczorem występowali uczniowie naszej szkoły. Dzieci tańczyły, deklamowały swoje autorskie wiersze, a chór szkolny wykonał wiązankę góralskich piosenek. Dzieci chętnie brały udział w konkursach tematycznych o Św. Zofii. Do występów przygotowali uczniów nauczyciele.

W przeddzień uroczystości (14 maja) Teatr Szkolny „Pod Aniołem” wystąpił w sali „Koronka” wystawiając sztukę w reżyserii Siostry Justyny pt. „Wierne Bogu do końca”. Spektakl poświęcony był Św. Zofii i jej trzem córkom.

Poczet sztandarowy szkoły, harcerze, dzieci w strojach średniowiecznych, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie wzięli liczny udział w uroczystej procesji i Mszy Św. celebrowanej przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. 

Po Mszy Św. na scenie przy dzwonnicy kościelnej najmłodsze dzieci przygotowane przez Panią Marię Ziomek zaprezentowały energetyczny taniec rock and roll oraz gustowny taniec z kapeluszem z dedykacją dla wszystkich pań o imieniu Zofia.

Na koniec wysłuchaliśmy koncertu gwiazdy wieczoru – Krystyny Giżowskiej, która przypomniała nam takie przeboje jak: „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat”.

 

Imieniny Św. Zofii

VII Beskidzko-Pogórzański Turniej Piłki Siatkowej - zaproszenie

opublikowane: 17 maj 2019, 08:30 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Serdecznie zapraszamy na 

VII Beskidzko-Pogórzański Turniej Piłki Siatkowej 

dla Gimnazjalistek i dziewcząt Szkół Podstawowych 

o Puchar Burmistrza Bobowej. 

Turniej odbędzie się w sobotę 18.05.2019 r. 

na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej.  

Rozpoczęcie turnieju o godz. 9.00. 

W turnieju wystąpią 2 drużyny z Ukrainy. 


Regulamin VII  Beskidzko – Pogórzańskiego Turnieju Piłki Siatkowej

dla Gimnazjalistek i dziewcząt Szkół Podstawowych

o Puchar Burmistrza Bobowej

1.Cel:

1. Uczczenie dziesiątej  rocznica odzyskania praw miejskich

2. Popularyzacja piłki siatkowej w społeczności lokalnej.

3. Popularyzacja sportowego trybu życia wśród dziewcząt gimnazjów.

4. Wyłonienie najlepszej drużyny turnieju.

5. Popularyzacja walorów rejonu Beskidzko – Pogórzańskiego.

 

II. Organizator

1. Burmistrz Bobowej.

2. Starostwo Powiatowe w Gorlicach

3. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

4. MKS Podkarpacie Bobowa.

5. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

6. Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej

7. Bank Spółdzielczy w Grybowie oddział w Bobowej

8. Parafia Rzymsko – Katolicka w Bobowej

 

III. Termin : 18.05.2019 r. / sobota /

1. Uroczyste otwarcie godz. 9:00

2. Realizacja turnieju (część sportowa).

3. Uroczyste zakończenie, rozdanie nagród, pucharów i dyplomów ok. godz. 14:30

 

IV. Miejsce turnieju: Hala sportowa przy SP w Bobowej oraz „stara sala”

V. Uczestnictwo

1. Reprezentacja dziewcząt gimnazjów oraz Szkoły Podstawowej z danej miejscowości.

VI. W trakcie turnieju obowiązują przepisy gry w piłkę siatkową.

VII. System rozgrywek ustala każdorazowo organizator ( w zależności od ilości uczestników).

VIII. W sprawach spornych (nieuregulowanymi innymi przepisami czy zasadami)- decyduje organizator.

IX. Nagrody: Zwycięzcy otrzymują puchary za miejsca 1-8, medale za miejsca 1 – 3, dyplomy za miejsca 1-16, oraz statuetki dla najlepszej atakującej, rozgrywającej, zagrywającej, najmłodszej zawodniczki, przyjmującej, najlepszej zawodniczki turnieju, wyróżniającej zawodniczki w drużynie ufundowane przez organizatorów.

X. Postanowienie końcowe:

1. Każdy zespół powinien posiadać jednolity strój.

2.Organizator zabezpiecza:

- obsadę sędziowską, halę, salę, piłki i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia  turnieju.

Proszę nie przywozić ze sobą piłek!

ZAPROSZONO  DO  UDZIAŁU GIMNAZJA ZE SZKOŁAMI PODSTAWOWYMI : Bobowa, Siedliska, Brzana, Gromnik, Ciężkowice, Łużna, Moszczenia, Szalowa, Korzenna, Lipnica, Stróże, Biała, Brunary, Uście Gorlickie, Ropa, Pławna, Jastrzębia, Szalowa, Śnietnica, Stróżna, Jankowa, Wilczyska, Jasienna

 

Zgłoszenia proszę potwierdzić do dnia 16.05.2019 / czwartek /

do godz. 12:00 ze względu na sprawy organizacyjne

 tel./fax  183514058 lub  e-mail  gimbobowa@wp.pl


Demeter i Kora na scenie w 5c

opublikowane: 9 maj 2019, 10:27 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Jak klasa 5c na lekcji polskiego pod kierunkiem 
Pani Małgorzaty Molendowicz przedstawiła mit 
"Demeter i Kora"?Mitologia 5c


Jak klasa 5b uczyła się mitologii?

opublikowane: 9 maj 2019, 09:55 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w BobowejJak klasa 5b uczyła się mitologii?

 

Aby lepiej poznać mitologię i greckich bogów, uczniowie  klasy 5b na lekcji języka polskiego odgrywali scenki, do których się rzetelnie przygotowali. Samodzielnie wykonali stroje i opracowali dialogi. 

Podczas kolejnych zajęć języka polskiego własnoręcznie wykonali gry planszowe o tematyce mitologicznej. A potem grali, grali, grali.

A wszystko to pod kierunkiem polonistki - Pani Małgorzaty Molendowicz. 

Gratulujemy pomysłu!

 

Mitologia

Dziewczęta w finale wojewódzkim Kinder+Sport

opublikowane: 9 maj 2019, 08:34 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Awans trzech drużyn dziewcząt 
do finału wojewódzkiego Kinder+Sport w kategorii "4" i "3"

W Nowym Sączu w dniach 24.04.2019 i 28.04.2019 odbyły się półfinały mini piłki siatkowej  Kinder+Sport. Był to już szósty turniej w każdej kategorii wiekowej. 

Suma punktów z wszystkich turniejów oraz bardzo wysoki wynik na finałach rejonu pozwolił drużynie MKS Podkarpacie Bobowa uzyskać IV miejsce w kategorii "4" (na 24 drużyny) oraz V i VI miejsca w kategorii "3" (na 27 zespołów). Aż trzy drużyny MKS Podkarpacie awansowały na zawody wojewódzkie, które odbędą się 18.05.2019 w Niepołomicach oraz 19.05.2019 w Nowym Sączu.

Skład drużyny "4": Lach Anna, Niepsuj Wiktoria, Fałda Aleksandra, Gorgosz Angelika, Lichoń Zofia, Obrzut Nikola

Skład drużyny "3": Ziomek Aleksandra, Wojtaczka Dagmara, Cieśla Karolina, Bielewicz Kamila

Skład drużyny "3": Job Karolina, Cieśla Ilona, Zielińska Maria, Karolina Matusik

                                              Opiekunowie dziewcząt: p. Marta Niepsuj i p. Magdalena Sowa 

1-10 of 892