26. Finał WOŚP w Bobowej - sprawozdanie

opublikowane: 16 sty 2018, 07:05 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 17 sty 2018, 09:24 ]


Wielka Orkiestra 

Świątecznej Pomocy 

zagrała w Bobowej 

po raz piąty

 

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Wzięło w nim udział aż 56 wolontariuszy z 5 szkół gminy Bobowa (SP Bobowa, SP Brzana, SP Siedliska, ZSO Bobowa, ZSZ Bobowa), którzy kwestowali w naszej gminie i okolicach. 

Bobowa zebrała w tym roku 28 258,66zł. Przypomnijmy, że co roku zebrana kwota jest większa (w 2014 ok. 11 000 zł, w 2015 ok. 14 000 zł, w 2016 ok. 16 000 zł, w 2017 ok. 22 000 zł).  Zebrane pieniądze zostały oficjalnie przekazane sztabowi WOŚP w Gorlicach w niedzielę po godzinie 18-tej. W powiecie gorlickim zebrano 105 967,72 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na szczytny cel - „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Z naszej szkoły kwestowali: Monika Dulęba, Natalia Dulęba, Konrad Ziomek, Natalia Wojtaczka, Karolina Kwarcińska, Szymon Kędzierski, Paweł Kopka, Zuzanna Łaś, Weronika Wolanin, Julita Niepsuj, Julia Brońska, Kamila Gryzło, Kinga Fyda, Jakub Dynda, Daniel Gucwa, Dawid Gruszka, Amadeusz Pacuła, Filip Gryzło, Oliwia Gorgosz, Kacper Tokarz (opiekunowie: Pan Stanisław Dulęba, Pani Danuta Tarasek, Pani Justyna Ćwiklik, Pani Lidia Łaś, Pani Marta Niepsuj, Pani Aneta Fyda, Pani Dorota Fryczek, Pani Agnieszka Zagórska-Walicka, Pan Dariusz Włodarz, Pani Jolanta Wojtaczka, Pani Natalia Krzeszowska).

W tym roku Finał WOŚP odbył się po raz drugi na hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej. Patronował mu Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza.  Rolę koordynatora pełnił dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej Pan Adam Urbanek, który wraz z dyrektor ZSZ w Bobowej Panią Barbarą Wołkowicz i dyrektor Przedszkola Samorządowego w Bobowej Panią Bożeną Płazińską dokonał uroczystego otwarcia imprezy.

Imprezę prowadzili uczniowie naszej szkoły Oliwia Gorgosz i Filip Gryzło. Najpierw na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bobowej wystawiając krótkie jasełka. Następnie zaprezentowali się uczniowie wszystkich szkół z gminy Bobowa. Młodzi artyści śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli.

Z naszej szkoły na scenie wystąpiła grupa uczniów z 5a: Wiktoria Niepsuj, Angelika Gorgosz, Aleksandra Fałda, Zofia Lichoń, Nikola Obrzut, Patryk Kruczek (opiekun Pan Łukasz Kruczek).

Atmosferę podgrzał występ zespołu „The Basement”. Wokalistką zespołu jest nasza zeszłoroczna absolwentka Aleksandra Gryzło, a perkusistą uczeń kl. 3b Gimnazjum w Bobowej Mateusz Krok.

Gwiazda wieczoru to Zuzanna Maciaszek - absolwentka ZSO Bobowa, która wykonała 4 utwory przy akompaniamencie  zespołu „The Basement”. 

Nie zabrakło też pokazu fryzur i stylizacji karnawałowych, które przygotował ZSZ Bobowa. 

Impreza zakończyła się występem grupy teatralnej „ERGO-GLOSS” z Gorlickiego Centrum Kultury. Artyści zaprezentowali nowoczesny pokaz tańca ze światłem LED.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy mogła po raz piąty zagrać w Bobowej dzięki staraniom i zaangażowaniu wielu ludzi. Byli to: wolontariusze, artyści występujący na scenie, opiekunowie dzieci i młodzieży, dyrektorzy szkół, zaproszeni goście, nauczyciele przygotowujący scenariusz, dekorację, oświetlenie, nagłośnienie, pracownicy obsługi szkoły, rodzice z Rady Rodziców dbający o zaplecze kulinarne, sponsorzy: Pub Galicja, Piekarnia Bobowa, Burmistrz Bobowej, Łukasz Kruczek.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania WOŚP w Bobowej oraz ofiarodawcom za ich datki do puszek.  

Imprezie towarzyszyły media: portal Nasza Bobowa, portal Bobowa24, portal SP Bobowa.


WOŚP.pptx


XX diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych w Tylmanowej

opublikowane: 15 sty 2018, 07:28 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Bobowska grupa na spotkaniu kolędników misyjnych z biskupem

W dniu 13 stycznia 2018 roku S. Rozaria i Pani Dorota Gorgosz wraz z pięcioosobową grupą kolędniczą pojechały do Tylmanowej na XX diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych. Spotkanie odbyło się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Ks. bp Andrzej Jeż przewodniczył Eucharystii, podczas której uświadomił kolędnikom, że zostawili swój ślad w 30 krajach świata. 

W tym roku dziękowaliśmy Bogu za Jubileusz 25-lecia kolędowania misyjnego w diecezji tarnowskiej.

Nasza grupa kolędnicza w składzie: Angelika Gorgosz, Anna Kędzierska, Roksana Szczepanek, Emilia Szwarga, Aleksandra Fałda wzięła udział w konkursie „Spieszmy do Betlejem” oraz w konkursie na reportaż filmowy z kolędowania. Angelika Gorgosz otrzymała wyróżnienie za reportaż filmowy.

Nasza piękna skarbonka misyjna była ofiarowana w procesji z darami ks. biskupowi.

W spotkaniu wzięło udział 1600 kolędników, a towarzyszyło im niemal 200 opiekunów świeckich, 25 sióstr zakonnych i 30 księży.  


Kolędnicy misyjni w Tylmanowej.pptx


Mecz siatkówki żeńskiej

opublikowane: 13 sty 2018, 06:36 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Bobowianki wygrały 3:0

11 stycznia 2018 r. na hali sportowej w Bobowej odbył się mecz III-ligowy siatkówki kobiet: MKS Podkarpacie Bobowa przeciwko drużynie GAS - Rozwój Szerzyny.

Bobowianki zaprezentowały się bardzo dobrze wygrywając z przeciwnikiem 3:0 w setach. Był to pierwszy w tym roku mecz bobowskiego zespołu. Oby tak dalej.  Trenerem zespołu jest Adam Urbanek.

Warto dodać, że w drużynie MKS Podkarpacie grają gimnazjalistki z naszej szkoły. Szkolenie wolontariuszy WOŚP

opublikowane: 11 sty 2018, 13:07 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Co wolontariusze wiedzieć powinni?

Dnia 11 stycznia, na 3 dni przed 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej w Bobowej odbyło się szkolenie wolontariuszy WOŚP, którzy na naszym terenie będą zbierać datki do puszek. W tym roku wolontariuszami będą uczniowie z następujących szkół: SP Bobowa, SP Brzana, SP Siedliska, ZSO Bobowa, ZSZ Bobowa.

Wolontariuszy przeszkolili: przedstawiciel policji st. asp. Grzegorz Kaleta oraz reprezentant gorlickiego sztabu WOŚP Jan Kuk. Policjant zwracał uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i wszelkich środków ostrożności podczas kwestowania. Pan Jan Kuk omówił przebieg akcji i rozdał wolontariuszom identyfikatory i puszki.

W spotkaniu uczestniczyli też: dyrektor SP Bobowa Adam Urbanek, dyrektor SP Brzana Andrzej Skórski oraz nauczyciele - opiekunowie wolontariuszy z okolicznych szkół.  

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej. Nie musimy obawiać się mrozów, będzie ciepło i przyjemnie. Zaprezentują się dzieci i młodzież z naszej szkoły oraz okolicznych placówek oświatowych. 

Wszystkich serdecznie zapraszamy! Startujemy w najbliższą niedzielę, 14.01.2018 r. o godz. 15.30.


90-lecie działalności LOP

opublikowane: 11 sty 2018, 12:00 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


90-lecie Ligi Ochrony Przyrody

Co roku 9 stycznia obchodzimy Dzień Ligi Ochrony Przyrody. Liga Ochrony Przyrody to najstarsza polska organizacja o charakterze edukacyjno-ekologicznym, powstała w 1928 roku. Założenie stowarzyszenia miało miejsce 9 stycznia i właśnie dlatego ta data stała się oficjalnym dniem obchodów kolejnej rocznicy działalności.

Powiatowe obchody 90-lecia działalności LOP odbyły się zatem 9 stycznia 2018 roku w Gorlickim Centrum Kultury. Na tę uroczystość zaprosił nas Zarząd Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach wraz z Prezesem Panią Grażyną Kurzawą.  

Naszą szkołę w obchodach 90-lecia LOP reprezentowali: dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek, opiekunowie SK LOP Pani Jolanta Połeć i Pani Magdalena Bogusz oraz przedstawiciele uczniów – członkowie SK LOP: Martyna Wąs, Magdalena Pawlak, Emilia Szwarga i Michał Olszanecki. 

Program uroczystości:

8.30 Rejestracja Uczestników

9.00 Rozpoczęcie i otwarcie uroczystości

9.15 Działalność Ligi Ochrony Przyrody na Ziemi Gorlickiej

10.30 Prelekcja dr Beaty Szkolnickiej z UJ „Żyć zdrowo i świadomie… czyli jak?”

11.00 Wystąpienie przedstawiciela Nadleśnictwa Gorlice „Gospodarka leśna jako narzędzie ochrony zasobów przyrodniczych”

11.15 Przerwa kawowa

11.45 Wręczenie odznaczeń ligowych zasłużonym członkom LOP i wystąpienie gości

12.15 Część artystyczna w wykonaniu uczniów – członków SK LOP i zakończenie uroczystości

Z naszego grona za działania proekologiczne srebrną odznakę LOP otrzymała Pani Magdalena Bogusz. Natomiast Pan Adam Urbanek odebrał List Gratulacyjny i statuetkę „Przyjaciel Ziemi” – za wspieranie działalności Ligi Ochrony Przyrody w Powiecie Gorlickim oraz podejmowanie przedsięwzięć związanych z poprawą jakości środowiska naturalnego, a także podnoszenie świadomości ekologicznej.


Po uroczystości dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek udzielił nam krótkiego wywiadu na temat ekologii:

- Jakie proekologiczne działania realizuje szkoła, w której Pan jest dyrektorem?

- Szkoła realizuje dużo takich działań. Co roku odbywa się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla gimnazjalistów. Wymyśliliśmy ten konkurs wspólnie z Panią Teresą Pres – ówczesną opiekunką SK LOP. Przeprowadziliśmy już 10 edycji tegoż konkursu, wszystkie w naszej szkole.  Ważne miejsce w kalendarzu imprez zajmują też inne konkursy ekologiczne, np. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych, w którym zajmujemy wysokie miejsca. Ponadto przez wiele lat uczestniczyliśmy w takich akcjach jak: „Sprzątanie świata”, segregacja odpadów, zbiórka surowców wtórnych. Fundusze pozyskane ze sprzedaży surowców wtórnych przeznaczamy na zakup krzewów ozdobnych, którymi obsadzamy plac szkolny. Corocznie z okazji Dnia Ochrony Środowiska przygotowujemy akademie o tematyce ekologicznej z udziałem dzieci w różnym wieku. W ubiegłym roku odbył się wewnątrzszkolny konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej. W działaniach na rzecz ochrony środowiska wspiera nas Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza przekazując środki na nagrody dla dzieci i młodzieży.

- Jak ocenia Pan jako dyrektor szkoły pracę swoich nauczycieli, opiekunów SK LOP?

- Panie Jolanta Połeć i Magdalena Bogusz rzetelnie realizują zagadnienia programowe z biologii, przyrody i ekologii, przygotowują uczniów do konkursów.  Mamy już osiągnięcia w tych dziedzinach, nawet na szczeblu wojewódzkim. Nasi uczniowie uczestniczą w wielu konkursach, co służy rozwojowi szkoły w tym zakresie.

 

90-lecie LOP.pptx

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

opublikowane: 8 sty 2018, 09:14 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Czekamy na Was w najbliższą niedzielę 14 stycznia o godz. 15.30
na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej!Orszak Trzech Króli

opublikowane: 7 sty 2018, 00:47 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Orszak Trzech Króli 
po raz trzeci w Bobowej

6 stycznia 2018 r. po raz trzeci ulicami Bobowej przeszedł Orszak Trzech Króli. Zgromadził on masę ludzi, tym bardziej że pogoda była piękna i nie dokuczał nam srogi mróz, jak w poprzednich latach. Ciepły, słoneczny dzień zachęcał do wyjścia z domu i udziału w tym pięknym przedsięwzięciu. Dodajmy, że Bobowa była jednym spośród 644 miast w Polsce, w których w tym roku zorganizowano OTK.

Barwny korowód wyruszył spod Szkoły Podstawowej w Bobowej i zmierzał do szopki betlejemskiej usytuowanej na placu kościelnym. Po drodze mijaliśmy gospodę, pastuszków i aniołków z zerówki Pani Marii Ziomek oraz króla Heroda.

Wraz z Trzema Mędrcami dotarliśmy wreszcie do szopki betlejemskiej. Trzej Królowie złożyli Dzieciątku dary: Kacper – złoto, Melchior – mirrę, a Baltazar – kadzidło.

Uroczystość prowadził Pan Antoni Durlak. Organizatorami OTK byli: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Bractwo Rycerskie 46. Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa oraz Parafia Bobowa. Na koniec proboszcz parafii ks. Marian Chełmecki podziękował wszystkim za udział w OTK.

Wiele osób fotografowało ten barwny korowód, dlatego też zapraszamy uczniów, jak i rodziców do uczestnictwa w konkursie fotograficznym „Orszak Trzech Króli w Obiektywie”. Wszelkie informacje dotyczące konkursu fotograficznego można znaleźć na stronie: www.ck.bobowa.pl (zakładka Orszak Trzech Króli 2018).


Orszak Trzech Króli.pptx


Zwycięstwo bobowskich siatkarek

opublikowane: 30 gru 2017, 07:05 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

„Wiślaczki” pokonane

MKS Podkarpacie Bobowa, w której grają dziewczęta z bobowskiego gimnazjum pokonał Wisłę Kraków wynikiem 3:1 w setach.

Mecz odbył się 15 grudnia br. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej.

- Wisła Kraków to zawsze kawał historii siatkówki i chociaż dziś grają w III lidze to wciąż stanowią duże wyzwanie dla przeciwników. Mobilizacja dziewcząt pozwoliła pokonać Wisłę Kraków i tym sposobem udało się zakończyć stary rok udziałem bobowskiej żeńskiej siatkówki. Cieszymy się z wygranej i liczymy na dalsze mecze najmłodszej drużyny w III lidze (a I lidze Małopolski) – komentuje wydarzenie Adam Urbanek, trener drużyny MKS Podkarpacie Bobowa. Kolędnicy Misyjni

opublikowane: 30 gru 2017, 02:31 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia Kolędników Misyjnych

Kolędnicy Misyjni to dzieci, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. W tym roku pomagamy dzieciom w Republice Konga, Republice Środkowoafrykańskiej, Kamerunie, Boliwii, Brazylii, Syrii i Libanie. Hasło tegorocznego kolędowania to: „E gonda Nzapa e mu singila!” – w języku sango, co oznacza w języku polskim: „Tobie Boże dzięki, chwała!”.

W naszej parafii dnia 27 grudnia z Kolędą Misyjną wyruszyło aż 25 grup. Każdej grupie kolędniczej towarzyszyła osoba dorosła. Byli to wychowawcy, nauczyciele, rodzice lub przedstawiciele parafialnych grup i stowarzyszeń.  Kolędnicy Misyjni z entuzjazmem chodzili od domu do domu prezentując przygotowaną scenkę i zbierając datki na dzieci w krajach misyjnych.

Uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych odbyło się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na Mszy św. o godz. 11.30 celebrowanej przez ks. proboszcza Mariana Chełmeckiego. 


Kolędnicy Misyjni.pptx


Życzenia dla Kamila

opublikowane: 27 gru 2017, 10:11 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Pomóżmy Kamilowi!

Tuż przed Świętami uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobowej udali się z wizytą do Kamila Siedlarza, by złożyć mu życzenia poprawy stanu zdrowia oraz sił i wytrwałości dla jego rodziny. Kamil do ubiegłego roku był ich szkolnym kolegą, ale od września jest pod opieką placówki w Szymbarku. Mimo to nie zapomnieli o nim podczas przedświątecznych akcji charytatywnych i przygotowali paczkę przydatnych prezentów. Nie zabrakło też paczki z listami pisanymi przez dzieci. 

Mama Kamila bardzo się ucieszyła i poinformowała o najbliższych planach dotyczących jego leczenia i rehabilitacji. Jego stan jest stabilny, na szczęście omijają go infekcje i inne komplikacje. W najbliższych miesiącach chcą udać się na turnus rehabilitacyjny do kliniki "Votum" w Krakowie. Niestety to bardzo kosztowne, więc najpierw trzeba zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Bardzo miłym wsparciem jest każda złotówka z tzw. 1%, który przekazują znajomi i nieznajomi Kamila. 

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu, byli poruszeni wizytą u Kamila - przed tragicznym wypadkiem był przecież zwyczajnym aktywnym chłopakiem, a jedna chwila sprawiła, że stał się niemal "roślinką". Jego przypadek powinien być przestrogą dla kolegów i koleżanek, którzy często zapominają o zasadach bezpieczeństwa.1-10 of 689