Turniej Niepodległości

opublikowane: 12 lis 2018, 11:05 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Turniej dla Niepodległej

11.11.2018 r. w hali II LO w Nowym Sączu odbył się IV wojewódzki turniej mini piłki siatkowej dziewcząt w kategorii "czwórek" z okazji 100-lecia niepodległości. W turnieju brało udział 12 najlepszych drużyn województwa małopolskiego, m.in.: MOS Wieliczka, Niepołomice, Salos Staniątki, Sandecja Nowy Sącz, Gorce Nowy Targ a także zawodniczki MKS PODKARPACIE BOBOWA. 

Podopieczne Marty Niepsuj rozegrały najpierw mecze w grupie, a następnie mecze o miejsca. Ostatecznie zajęły VI miejsce. Turniej wygrała drużyna MOS Wieliczka 1.

Bobowianki wystąpiły w składzie: Fałda Aleksandra, Niepsuj Wiktoria, Lach Anna, Gorgosz Angelika, Obrzut Nikola, Śliwa Weronika.

Dziewczęta otrzymały pamiątkowe koszulki, słodycze i drobne nagrody rzeczowe. Podczas turnieju obecny był również prezydent Nowego Sącza. Po uroczystym otwarciu zawodniczki złożyły wieniec pod pomnikiem J. Piłsudskiego. 

 

Turniej Niepodległości


11 listopada

opublikowane: 9 lis 2018, 23:27 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 9 lis 2018, 23:47 ]


Wolność nie jest dana 
raz na zawsze

W piątek, 9 listopada 2018 roku w naszej szkole na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia poświęcona 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzież klasy 8a przypomniała wydarzenia z kart historii, zaś uczniowie klas młodszych zaprezentowali szereg wierszy o tematyce narodowowyzwoleńczej. Całość uświetnił występ chóru szkolnego pod batutą Pani Patrycji Kruczek. Chór wykonał wiązankę pieśni patriotycznych.

Akademię przygotowali nauczyciele: Andrzej Połeć, Jerzy Przywara, Renata Warzecha, Patrycja Kruczek, Łukasz Kruczek.

W trakcie akademii, punktualnie o godzinie 11:11 wszyscy zebrani na sali gimnastycznej odśpiewali hymn narodowy. Była to odpowiedź na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej do świętowania „Dnia dla Niepodległej” i próba pobicia „Rekordu dla Niepodległej”.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Pan Adam Urbanek i wicedyrektor Pani Danuta Tarasek złożyli oficjalne gratulacje uczniom nagrodzonym w Powiatowym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej (I miejsce, III miejsce i wyróżnienie dla SP Bobowa).


11 listopada


Szczepienia ochronne

opublikowane: 9 lis 2018, 07:10 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Informacja do wiadomości Rodziców w sprawie szczepień ochronnych dzieci:

2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice


Zbiórka makulatury dla rodzinnych domów dziecka

opublikowane: 7 lis 2018, 10:38 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Przywróćmy dzieciom uśmiech


Szkolne Koło Wolontariatu, we współpracy z Fundacją „Przyjazny Świat Dziecka”, zaprasza do udziału w akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą „Przywróćmy dzieciom uśmiech”.

Rodzinne domy dziecka są jedną z najbardziej skutecznych form pomocy dzieciom pozbawionym opieki biologicznych rodziców. Mogą one znaleźć tam pomoc, schronienie i prawdziwy dom. Biorąc udział w akcji pomagamy w realizacji podstawowego zadania rodzinnych domów dziecka - zapewnieniu dzieciom opieki w warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków panujących w normalnej rodzinie. Jednocześnie projekt ma wymiar edukacyjny. Uczy dzieci i młodzież empatii, a także pokazuje, że należy pomagać innym. Poza tym, udział w akcji sprawia, że uczniowie poprzez edukację ekologiczną zdobywają wiedzę na temat segregowania odpadów i od najmłodszych lat wdrażają ją w życie.

Mechanizm akcji jest niezwykle prosty. Uczniowie w trakcie roku szkolnego przynoszą do szkoły zalegające w ich domach gazety, czasopisma, zużyte zeszyty i luźne kartki papieru.

Wolontariusze będą zbierać makulaturę w każdy wtorek i czwartek od 7.30 do 8.00 przy wejściu do szkoły. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji.
Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej

opublikowane: 6 lis 2018, 09:26 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 6 lis 2018, 11:35 ]


Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej rozstrzygnięty!

W dniach 25-26.10.2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, który miał na celu popularyzację piosenki żołnierskiej i patriotycznej oraz twórczą wymianę doświadczeń muzycznych wśród dzieci, młodzieży i ich opiekunów.

Naszą szkołę w kategorii klas IV-VI reprezentowali: Magdalena Jachowicz, Karina Cieśla, Julia Kruczek, Lena Szwarga, Karolina Matusik, Julia Kędzierska, Anna Kędzierska, Angelika Gorgosz, Patryk Kruczek. Akompaniament do utworów wykonywali: Magdalena Jachowicz – skrzypce, Patryk Kruczek – akordeon, gitara. Opiekun grupy   Pani Patrycja Kruczek.

W kategorii klas VII-VIII SP oraz klas III gimnazjum wystąpiły Magdalena Job i Kamila Gryzło, akompaniował im Patryk Kruczek. Opiekun grupy   Pan Łukasz Kruczek.

Komisja konkursowa w składzie: Bogusław Diduch (przewodniczący), Anna Cisoń, Roman Korbicz, Henryk Waląg oceniała walory wokalne, staranność wykonania utworu (intonację, dykcję, interpretację), dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, oraz interpretację wokalno-sceniczną. 

Po dwóch dniach zmagań, w których wzięło udział prawie 150 młodych wykonawców z terenu całego powiatu, jury rozstrzygnęło konkurs i przyznało nagrody.

 

W KATEGORII KLAS IV-VI:

Pierwszą nagrodę otrzymał Zespół Wokalno – Instrumentalny SP Bobowa. 

Patryk Kruczek zdobył indywidualne wyróżnienie za swobodę sceniczną i muzykalność.

 

W KATEGORII KLAS VII-VIII, III GIMNAZJUM

Trzecią nagrodę otrzymali: 

- Duet Magdalena Job i Patryk Kruczek SP Bobowa

- Duet Kamila Gryzło i Patryk Kruczek SP Bobowa


Gratulujemy!!!

Konkurs Piosenki Żołnierskiej


Porządkowanie zapomnianych grobów

opublikowane: 3 lis 2018, 02:05 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Szkolne Koło Wolontariatu 

prężnie działa


Uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu w ostatnich dniach udali się na cmentarz, aby uporządkować zapomniane i zaniedbane groby. Na każdym z nich zapalili symboliczny znicz. Po skończonej pracy wolontariusze we wspólnej modlitwie i zadumie wspomnieli zmarłych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w tę akcję i przynieśli znicze. Wolontariuszom dziękujemy za bezinteresowną pracę i piękną ideę.

Porządkowanie grobów


Teatrzyk dla przedszkolaków

opublikowane: 1 lis 2018, 09:31 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Mała Syrenka integruje dzieci

We wtorek, 30.10.2018 roku dzieci z klas "0" pod opieką swoich wychowawców: Pani Jolanty Wojtaczki, Pani Ireny Połeć - Chorąży, Pani Justyny Urbanek, Pani Barbary Potoczek udały się do Przedszkola Samorządowego w Bobowej. Tam wraz ze swoimi rówieśnikami z Przedszkola obejrzały przedstawienie pt. „Mała Syrenka”.

Przedstawienie wywarło na nich duże wrażenie. Dzieci były zachwycone historią Syrenki oraz piękną, bajkową scenografią. Miło spędziły czas oraz mogły się zintegrować z rówieśnikami z Przedszkola.


Mała Syrenka


Lekkoatletyka

opublikowane: 29 paź 2018, 12:10 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 6 lis 2018, 09:30 ]Medal na zawodach wojewódzkich


III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnej lidze LA, odbywających się w Tarnowie, zdobył reprezentant SP w Bobowej Dawid Podobiński. W skoku w dal zdobył brązowy medal, z wynikiem takim samym jak wicemistrz województwa. Dawid wystąpił też w biegu na 100 m, w którym uzyskał 4 rezultat zawodów. 

W Tarnowie Szkołę Podstawową w Bobowej reprezentowali też: Aleksander Prokop (1000m), Kamil Gruca (100m, 300m), Kacper Domin (skok w dal, rzut oszczepem), Joanna Semla (skok w dal).

 


Lekkoatletyka


Podsumowanie akcji „BohaterON”

opublikowane: 28 paź 2018, 10:19 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Uczniowie SP w Bobowej uczcili

Powstańców Warszawskich

Szkolne Koło Wolontariatu podsumowało udział uczniów Szkoły Podstawowej w Bobowej w edukacyjnym projekcie ”BohaterON – włącz historię!” W ramach akcji można było wysłać kartkę do uczestników Powstania Warszawskiego, dziękując im w ten sposób za poświęcenie i walkę w obronie Ojczyzny.

Kampania „BohaterON – włącz historię!” rozpoczęła się 1 sierpnia, a zakończyła się 2 października. Akcja trwała 63 dni, czyli tyle, ile trwało Powstanie Warszawskie. To już trzecia edycja przedsięwzięcia. W dwóch poprzednich Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich aż 215 507 kartek pocztowych.

Akcja realizowana pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Warto podkreślić, że w ramach przedsięwzięcia powstała także internetowa baza wiedzy oraz były realizowane projekty edukacyjne.

Uczniowie w ramach lekcji języka polskiego oraz godzin wychowawczych chętnie włączyli się w pisanie kartek dla Powstańców. Wolontariusze zebrali ponad 200 pocztówek, które zostały wysłane do Fundacji Sensoria - współorganizatora akcji. 


Pocztówka dla Powstańców Warszawskich


Gminna Sesja Profilaktyczna

opublikowane: 19 paź 2018, 22:51 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

„Substancje psychoaktywne 

– ryzykowna droga”

W piątek, 19 października 2018  r. w sali widowiskowej „Koronka” odbyła się Gminna  Sesja Profilaktyczna „Substancje psychoaktywne – ryzykowna droga” skierowana do uczniów  klas VIII szkół podstawowych i uczniów gimnazjum z terenu Gminy Bobowa. Z naszej szkoły w sesji uczestniczyli gimnazjaliści.

Celem spotkania było przekazania rzetelnej wiedzy na temat substancji psychoaktywnych, a także ukazanie młodzieży, jakie zagrożenia niesie za sobą używanie i nadużywanie tych środków oraz przedstawienie skutków zdrowotnych i społecznych wynikających z ich używania.

Sesję profilaktyczną zorganizowali: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach oraz Burmistrz Bobowej.

W nawiązaniu do tematyki spotkania nasi uczniowie wykonali plakaty dotyczące uzależnień.


 

Sesja - Substancje psychoaktywne

1-10 of 814