AktualnościWYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

opublikowane: 13 wrz 2019, 12:31 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 13 wrz 2019, 12:32 ]

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Chcesz coś zmienić?                            Masz fajne pomysły?

Jesteś społecznikiem i chcesz coś zrobić dla innych?

Jesteś przykładem, bo masz wzorową
lub bardzo dobrą ocenę z zachowania?

 

ü Zgłoś swoją kandydaturę do 16 września 2019 r. (rejestrację kandydatów prowadzą opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – pani Agnieszka Zagórska-Walicka oraz pan Dariusz Włodarz).

ü Przedstaw program działania.

ü Przeprowadź kampanię przedwyborczą w dniach od 16.09.2019 r. do 20.09.2019 r. (plakaty, ulotki, prezentacja multimedialna, itp.).

ü W wyborach startują kandydaci z klas 7 i 8.

 

Wymagania wobec kandydata na przewodniczącego SU:

Ø Średnia ocen - minimum: 4,0

Ø Ocena z zachowania - minimum: bardzo dobre,

Ø Wysoka kultura osobista,

Ø Umiejętności współpracy i dobre relacje z Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym oraz środowiskiem uczniowskim.


WYBORY  DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO – 20 WRZEŚNIA 2019 R.

POWODZENIA !!!

„BohaterOn”

opublikowane: 13 wrz 2019, 12:26 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

„BohaterOn” 
– wyślij kartkę do Powstańca Warszawskiego

Szkolne Koło Wolontariatu kolejny raz włącza się w organizację akcji „BohaterOn” w naszej szkole. Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego? Napisz do nich kartki bądź listy i pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz z nami historię – akcja trwa od 1 sierpnia do 2 października. 63 dni Powstania Warszawskiego i 63 dni akcji BohaterON.

Kup bądź wykonaj własnoręcznie kartkę okolicznościową lub widokówkę ze swojej miejscowości. Wolisz dłuższe formy wypowiedzi? Możesz także napisać list.

Napisz kilka lub kilkadziesiąt słów od siebie. Pamiętaj, że to właśnie one mają największą wartość. Zostaw też swoje dane, jeśli chcesz, by Powstaniec mógł Ci odpisać. Możesz wysłać kartkę bezimienną lub do wybranego uczestnika walk o stolicę – wystarczy, że wpiszesz imię i nazwisko Powstańca wraz z pseudonimem.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, w 2019 roku nie drukujemy i nie udostępniamy dedykowanych akcji pocztówek – nie znajdziesz ich w sieciach dystrybucji. Zaoszczędzone na produkcji i rozpowszechnianiu kartek środki przeznaczymy na realizację działań pomocowych skierowanych do Powstańców Warszawskich.

W ramach trzech edycji kampanii BohaterON – włącz historię! osoby z kraju i zagranicy napisały aż 506 051  kartek i listów do Powstańców Warszawskich. Dzięki zaangażowaniu tysięcy nadawców korespondencji udało się połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość naszym Bohaterom. Wierzymy, że w tym roku będziemy w stanie zrobić dla nich jeszcze więcej!


BohaterOn


Narodowe Czytanie 2019

opublikowane: 9 wrz 2019, 11:06 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

W piątek, 6 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej w ramach jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej.

Nowele polskie przewidziane na tegoroczną akcję czytali: Pani Barbara Tarasek, Pani Maria Ziomek, Pan Bogdan Krok oraz ksiądz Jarosław Kokoszka – wszyscy w stylizowanych strojach z minionej epoki.Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

opublikowane: 2 wrz 2019, 12:15 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Uroczyste rozpoczęcie 

roku szkolnego 2019/20


Inauguracja roku szkolnego 2019/20 odbyła się w poniedziałek, 2 września 2019. Rozpoczęła się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele św. Zofii. Po Mszy  św. cała społeczność szkolna udała się za sztandarem szkoły na teren szkoły. 

Na placu szkolnym odbyła się dalsza część uroczystości. Najpierw odśpiewaliśmy hymn państwowy. Dyrektor szkoły pan Adam Urbanek uroczyście powitał wszystkich przybyłych uczniów, nauczycieli i rodziców, a  w szczególności najmłodsze dzieci rozpoczynające naukę w naszej szkole.

Następnie poinformował o zmianach kadrowych. Na zasłużoną emeryturę odeszła pani Halina Przywara, której dziękujemy za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju i wychowania dzieci i młodzieży. Dyrektor przedstawił nową nauczycielkę chemii – panią Justynę Wiejaczkę.

Poinformował również o remontach przeprowadzonych w szkole podczas wakacji. Apelował o zachowanie bezpieczeństwa w trakcie nowego roku szkolnego. Na koniec podał wychowawców klas.

Przewodnicząca Rady Miejskiej - pani Małgorzata Molendowicz życzyła wszystkim udanego roku szkolnego 2019/20, wielu sukcesów na miarę swoich możliwości, wzajemnej  życzliwości, zaufania i aby przebywanie w naszej szkole sprawiało dużo przyjemności. 

  

Rozpoczęcie roku szkolnego


Stypendium szkolne

opublikowane: 23 sie 2019, 02:08 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 23 sie 2019, 02:09 ]

STYPENDIUM  SZKOLNE

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobowej informuje, że od dnia 9 września 2019 r. do dnia 13 września 2019 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z kompletną dokumentacją potwierdzającą sytuację materialną rodziny w m-cu sierpniu 2019 r.

Dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o przyznanie stypendium szkolnego 

  • ž       Zaświadczenie / lub oświadczenie o dochodach netto za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku (sierpień 2019 r.).
  • ž       W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej: zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości dochodu uzyskanego w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku.
  • ž       Zaświadczenie z ZUS / KRUS o otrzymywanych świadczeniach lub odcinek renty / emerytury z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku.
  • ž       Odcinek potwierdzający opłacanie składek KRUS za III kwartał 2019 r.
  • ž       Oświadczenie  o kwocie pobranych  świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, np. dodatek mieszkaniowy, świadczenie opiekuńcze, świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny, zasiłek stały itp.
  • ž       Oświadczenie o wysokości otrzymywanych alimentów.
  • ž       Oświadczenie o powierzchni gospodarstwa rolnego lub nakaz płatniczy za 2019 r.
  • ž       Zaświadczenie / lub oświadczenie ze szkoły średniej.

 

NIEKOMPLETNE  WNIOSKI  NIE  BĘDĄ  PRZYJMOWANE

Świadczenie wychowawcze „Rodzina 500+” 

i świadczenie „Dobry Start” nie są wliczane do dochodu rodziny.

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

opublikowane: 20 cze 2019, 14:01 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 20 cze 2019, 14:07 ]


Wypoczynku nadszedł czas...


19 czerwca uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/19, które rozpoczęło się Mszą św. w kościele Św. Zofii celebrowaną przez ks. Damiana Płazę. Słowo wstępne wygłosił proboszcz parafii ks. dr Marian Chełmecki. Po Mszy św. udaliśmy się za sztandarem szkoły na plac szkolny.

Uroczystość na placu szkolnym prowadził dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek. W swoim przemówieniu dokonał podsumowania pracy szkoły za miniony rok szkolny oraz osiągnięć uczniów w nauce.

Ważnym punktem uroczystości było podziękowanie uczniów za trud nauczania i wychowania dla Pani Haliny Przywara, która odchodzi na emeryturę. Pani Halinie jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Następnie wyróżnieni w nauce i zachowaniu uczniowie z rąk dyrekcji szkoły odbierali nagrody książkowe. 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas po odbiór świadectw. Miłą niespodzianką były lody dla każdego ucznia ufundowane przez Radę Rodziców.

Ostatnie pożegnania, uściski, uśmiechy i  wszyscy uczniowie rozpoczęli upragniony czas wakacji.

Uczniom i nauczycielom życzymy bezpiecznych wakacji oraz solidnego odpoczynku!


Zakończenie roku szkolnego


Podziękowania dla Pani Haliny Przywara

opublikowane: 20 cze 2019, 13:11 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Serdeczne podziękowania 
dla Pani Haliny Przywara

Nie, nic się nie kończy:

nie kończy się niebo,

nie kończy się ziemia…

Najlepsze dopiero przed nami.


W ostatni dzień roku szkolnego 2018/19 dziękowaliśmy Pani Halinie Przywara za wiele lat pracy w naszej szkole na stanowisku nauczyciela chemii i matematyki. Pani Halina przechodzi na zasłużoną emeryturę. Zakończenie pracy zawodowej to niezwykle doniosły moment w życiu każdego nauczyciela. Pamięcią ogarniamy minione lata, dokonujemy pewnych podsumowań.

Za wieloletnią pracę, wysiłek i trud wychowawczy, za serce życzliwe dla wszystkich podziękowania składali uczniowie i nauczyciele.


Droga Pani Halino!

 

Serdecznie dziękujemy za opiekę, nauczanie i wychowanie. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie lata wspólnie spędzone, za przekazywanie nam wiedzy, wskazywanie perspektyw, darzenie sympatią, wspieranie w trudnych chwilach. Zawsze będziemy powracać do wspólnie spędzonych lat.

Uczniowie

 

Dziękujemy za wszystkie lata pracy spędzone z Panią. Za pracowitość, wytrwałość, cierpliwość, wkład w funkcjonowanie naszej szkoły. Każdego dnia będziemy miło Panią wspominać. Są takie osoby, które raz poznane, zawsze już będą pamiętane!

Życzymy wiele odwagi i siły w nowej życiowej roli. Niech życie stanie się pełne zrealizowanych planów i nowych marzeń.

Wszystkiego dobrego na emeryturze!!!

Rada Pedagogiczna i Dyrekcja


Pożegnanie klas 8 i 3 gimnazjum

opublikowane: 19 cze 2019, 13:04 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

105 uczniów ukończyło 
w tym roku naszą szkołę

W tym roku przeżywaliśmy historyczne chwile – mury naszej szkoły opuszczały dwa roczniki – uczniowie klas ósmych zreformowanej ośmioletniej szkoły podstawowej oraz ostatni rocznik gimnazjalistów. Do grona naszych absolwentów dołączyło łącznie 105 uczniów.  Są to wychowankowie Pana Andrzeja Połcia (8a), Pani Lidii Łaś (8b), Pani Małgorzaty Molendowicz (3a gim) i Pani Ewy Podobińskiej (3b gim).

Uroczystość pożegnalna odbyła się 18 czerwca 2019 roku na hali sportowej. W uroczystości udział wzięli tegoroczni absolwenci, uczniowie klas siódmych, dyrekcja szkoły, nauczyciele i katecheci oraz rodzice. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Sekretarz Gminy Pani Zdzisława Iwaniec, Proboszcz Parafii Bobowa ks. Marian Chełmecki, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Rafał Dąga. 

W części oficjalnej dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek dokonał krótkiego podsumowania osiągnięć uczniów kończących szkołę wspominając o wynikach konkursów przedmiotowych, sportowych, artystycznych oraz o wynikach egzaminów. Następnie głos zabrała Pani Zdzisława Iwaniec, która przekazała absolwentom życzenia od  Burmistrza Bobowej. Absolwenci przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom. 

Dyrekcja wręczyła nagrody książkowe wyróżnionym uczniom oraz listy gratulacyjne i pochwalne zasłużonym rodzicom. Panie wychowawczynie klas trzecich gimnazjum chcąc uhonorować ostatni rocznik gimnazjalistów wręczyły wszystkim swoim podopiecznym symboliczne medale ukończenia gimnazjum.

W dalszej części uroczystości tzw. nieoficjalnej uczniowie klas siódmych słowami piosenek pożegnali swoich kolegów i koleżanki ze starszych klas. Absolwenci zaś dziękowali swoim nauczycielom za trud nauczania i wychowania słowami wierszy pełnych żartów i humoru. Dopełnieniem podziękowań stały się kwiaty.

Uroczystość zakończyła się pokazem slajdów z czasów szkolnych i nie tylko…


Pożegnanie klas 8 i 3 gimnazjum


„Konkurs – Ja za 20 lat”

opublikowane: 19 cze 2019, 04:40 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

„Konkurs – Ja za 20 lat”

W ramach programu „Zachowaj trzeźwy umysł” uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne lub literackie na konkurs plastyczno-literacki „Ja za 20 lat”. W swoich pracach prezentowali własne plany na przyszłość, sposób, w jaki te plany chcą osiągnąć oraz siebie za 20 lat. 

Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Z naszej szkoły wysłano na konkurs ponad 50 prac. Nad przygotowaniem prac konkursowych czuwali nauczyciele języka polskiego i plastyki.

Prace należało wysłać do 30 czerwca 2019 r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 sierpnia 2019 r. 

Lista nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie www.trzezwyumysl.pl

Nagrody zostaną wysłane do samorządów we wrześniu 2019 r. 
Wycieczka kolędników misyjnych

opublikowane: 14 cze 2019, 23:18 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Zwiedzamy sądeckie ogrody i parki

Ponad 80-osobowa grupa kolędników misyjnych z parafii Bobowa wyruszyła dnia 12 czerwca 2019 r. na wycieczkę do uzdrowiskowej miejscowości Muszyna oraz Skrudziny (koło Starego Sącza).

W Muszynie zwiedzaliśmy Ogrody zmysłów (sensoryczne) i Ogrody Biblijne.

Ogrody zmysłów zlokalizowane są na niewielkim wzniesieniu, skąd rozpościera się przepiękny widok na Dolinę Popradu oraz uzdrowisko. Z tego miejsca podziwialiśmy widoczne w oddali, ośnieżone szczyty Tatr, co było dla nas lekiem w tak upalny dzień. Spacerowaliśmy parkowymi alejkami zwiedzając kolejno strefę: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową. W poszczególnych strefach podziwialiśmy kwiatowe kompozycje, rozpoznawaliśmy zapachy roślin, wsłuchiwaliśmy się w delikatny szum drzew, świergot ptaków, szmer wody płynącej w strumieniu, rozkoszowaliśmy się smakami owoców albo po prostu odpoczywaliśmy na łonie przyrody. Niektórzy zażyli nawet kąpieli w sztucznym stawie.

Następnie udaliśmy się do Ogrodów Biblijnych położonych przy kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie. Powstało tam pięć ogrodów: historii zbawienia, krajobrazów biblijnych, nauki proroków, dziecięcy Ogród Biblijny i Ogród Zakochanych. Zwiedzaliśmy je z przewodnikiem przypominając sobie biblijne historie oraz rozpoznając gatunki rodzimych i biblijnych roślin. W Ogrodach Biblijnych mieliśmy czas na zabawę, medytację i modlitwę.

Trzecim parkiem odwiedzanym przez nas tego dnia był Rodzinny park rozrywki LABILAND w Skrudzinie, do którego pojechaliśmy autokarami. Tam czekała nas moc atrakcji. Zjeżdżaliśmy na linie, wspinaliśmy się po ścianie wspinaczkowej, skakaliśmy na trampolinie, graliśmy w bilard nożny, plenerowe kręgle i kule klasyczne, gigantyczne szachy czy szukaliśmy wyjścia z labiryntu, od którego pochodzi nazwa parku. A wszystko to na świeżym powietrzu w otoczeniu lasów i niewielkiej rzeki. Aby nie brakło nam sił, posililiśmy się frytkami bądź kiełbaską z grilla. Ci, którzy potrzebowali spokoju, odpoczywali na leżakach na sztucznej plaży w pobliżu wodospadu. Spragnieni ochłody pluskali się w wodzie.

Na wycieczkę pojechali z nami nauczyciele: p. Lucyna Hartig, p. Jolanta Połeć, p. Maria Gryzło, p. Katarzyna Sowa i ks. Damian Płaza.

Ciekawe, gdzie pojedziemy w następnym roku?


Wycieczka kolędników misyjnych


1-10 of 921