Aktualności‎ > ‎

Zbiórka dla Dzieci z Oddziału Onkologii w Krakowie - Prokocimiu

opublikowane: 7 lis 2017, 06:41 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 7 lis 2017, 06:45 ]

Podaruj dzieciom radość!

         Każdy z Was może podarować dzieciom radość! A radość dzieci, które toczą prawdziwą batalię o życie z okrutnym i nierównym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór....jest BEZCENNA!!! Te skarby mimo choroby, mimo ciężkiego leczenia, mimo tego, że bardzo boli, że ich domem stał się szpital, potrafią cieszyć się, śmiać, czerpać radość z każdej chwili i z każdego drobiazgu.

         Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski  w Szkole Podstawowej w Bobowej zachęcają gorąco do wzięcia udziału w zbiórce dla dzieci z Oddziału Onkologii w Krakowie – Prokocimiu.

One na pewno Wam to wynagrodzą podwójnie...Wspaniałym Uśmiechem... ♥ W związku z tym, że Mikołajowe zbiórki zabawek dla dzieci z Oddziału już są zorganizowane, my chcemy się skupić na zebraniu rzeczy higienicznych, które są im bardzo potrzebne i niezbędne do normalnego funkcjonowania!

          Rodzice często nie mają do tego "głowy", ani też funduszy by te wszystkie rzeczy, w takich ilościach jakie faktycznie są potrzebne zapewnić dzieciom... ale my pomożemy i troszkę ich odciążymy.

RZECZY KTÓRE SĄ NAJBARDZIEJ POTRZEBNE DZIECIAKOM TO:

- pościel dziecięca 160x200,

- prześcieradła z gumką 90x200 lub 100x200,

- plastry TEGADERM 1626W służące do mocowania cewników centralnych,

- spray do zdejmowania plastrów AKUTOL,

- chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone,

- podkłady higieniczne Seni Soft 60x90,

- pieluchomajtki Seni rozmiar 1 i 2 ( dla starszych dzieci),

- pampersy dla małych dzieciaczków rozmiar 3,4,5,

- kremy i emulsje do ciała dla dzieci takie jak: Emolium, Oilatum, bo świetnie nawilżają skórę dziecka,

- płyn do pielęgnacji jamy ustnej Baikadent,

 - jakieś kolorowe bajkowe ręczniczki dla dzieci,

- przybory takie jak: kolorowe zakreślacze, długopisy czerwone, niebieskie, czarne markery, zszywki, długie linijki, korektory "myszki", nożyczki, pędzle... (kredek, pisaków, farb, klejów itp. jest jeszcze bardzo dużo z poprzednich zbiórek) ♥

- mile widziane są również: malowanki, puzzle, książki oraz gry dla dużych i małych dzieci.

Na oddziale przebywają dzieci od niemowlaków po nastolatków. Z uwagi na niską odporność dzieci i młodzieży poddawanych leczeniu cytostatykami wszystkie rzeczy muszą być nowe.

Jeśli ktoś z Was chce się przyłączyć do zbiórki to z całego serca zapraszamy! Zbiórkę w naszej szkole przeprowadzą wolontariusze, członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami.