Aktualności‎ > ‎

Zbiórka makulatury dla rodzinnych domów dziecka

opublikowane: 7 lis 2018, 10:38 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Przywróćmy dzieciom uśmiech


Szkolne Koło Wolontariatu, we współpracy z Fundacją „Przyjazny Świat Dziecka”, zaprasza do udziału w akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą „Przywróćmy dzieciom uśmiech”.

Rodzinne domy dziecka są jedną z najbardziej skutecznych form pomocy dzieciom pozbawionym opieki biologicznych rodziców. Mogą one znaleźć tam pomoc, schronienie i prawdziwy dom. Biorąc udział w akcji pomagamy w realizacji podstawowego zadania rodzinnych domów dziecka - zapewnieniu dzieciom opieki w warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków panujących w normalnej rodzinie. Jednocześnie projekt ma wymiar edukacyjny. Uczy dzieci i młodzież empatii, a także pokazuje, że należy pomagać innym. Poza tym, udział w akcji sprawia, że uczniowie poprzez edukację ekologiczną zdobywają wiedzę na temat segregowania odpadów i od najmłodszych lat wdrażają ją w życie.

Mechanizm akcji jest niezwykle prosty. Uczniowie w trakcie roku szkolnego przynoszą do szkoły zalegające w ich domach gazety, czasopisma, zużyte zeszyty i luźne kartki papieru.

Wolontariusze będą zbierać makulaturę w każdy wtorek i czwartek od 7.30 do 8.00 przy wejściu do szkoły. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji.