Aktualności‎ > ‎

Zebranie z rodzicami

opublikowane: 16 lis 2012, 04:59 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 16 lis 2012, 06:04 ]

Zebranie z rodzicami

W czwartek 15.11.2012 r. o godz. 16.00 na sali gimnastycznej odbyło sie drugie w tym roku szkolnym zebranie ogólne z rodzicami z udziałem pani psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gorlicach.
Na wstępie dyrektor szkoły Adam Urbanek powitał wszystkich rodziców zgromadzonych na kolejnym zebraniu. Frekwencja rodziców była bardzo wysoka. 

Pan dyrektor podał kilka ważnych informacji dotyczących dożywiania, stypendium, egzaminów:
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobowej informuje, iż w nieprzekraczalnym terminie od 01.12.2012 r. do 15.12.2012 r. przyjmowane będą wnioski wraz z kompletną dokumentacją o przyznanie pomocy w formie dożywiania dzieci w szkole od I-VI 2013 r. 
-  Od 22.11.2012 r. wydawane będą decyzje w sprawie stypendium szkolnego. Faktury potwierdzajace poniesione koszty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 05.12 2012 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Bobowej (pok. nr 2 i 3).
- W dniach 13, 14 i 15 listopada 2012 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum pisali próbny egzamin z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i języka obcego.
- W grudniu 2012 r. dla uczniów klas trzecich gimnazjum przewidziany jest kolejny próbny egzamin gimnazjalny z OPERONEM.

Następnie rodzice wysłuchali wykładu pani psycholog Katarzyny Malik-Ziętek na temat wychowania dzieci o wymownym tytule: "Kocham - nie biję, kocham - nie krzyczę, kocham - mam czas". Wykład zakończył sie dużymi brawami. Dyrektor Adam Urbanek podziękował pani psycholog za pedagogizację rodziców oraz za 12 lat współpracy szkoły z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Gorlicach. Dyrektor zaznaczył, że wysoka frekwencja na zebraniu to dowód na to, iż rodzicom w Bobowej zależy na swoich pociechach. 

Po wykładzie dyrektor poinformował rodziców, że są uczniowie, którzy nie przestrzegają regulaminu (makijaż, spóźnienia, wagary, wandalizm). Zaznaczył, że raz w miesiącu w szkole organizowana jest dyskoteka szkolna.

Dodał, że w szkole prowadzone są następujące programy:
- Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkoły podstawowej
- Żyjesz lokalnie - działasz globalnie
- Mleko + owoc w szkole
- Liga zadaniowa z matematyki, gdyż rok 2012 to rok matematyki
- szkoła przystąpi do akcji "Warto być dobrym".

Po zebraniu ogólnym rodzice udali sie na zebrania klasowe z wychowawcami.

Zebranie z rodzicami 2.pptx