Aktualności‎ > ‎

Zebranie z rodzicami

opublikowane: 23 paź 2016, 13:39 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 23 paź 2016, 13:42 ]

Zebranie z rodzicami

20 października br. odbyło się na sali gimnastycznej pierwsze w tym semestrze ogólne zebranie z rodzicami.

Przebieg zebrania:

Dyrektor szkoły Adam Urbanek przedstawił krótką charakterystykę szkoły, poinformował o remontach w szkole, rozbudowie monitoringu, pojawieniu się nowych znaków drogowych na placu szkolnym, obecności dzieci niepełnosprawnych w szkole.

Inspektor do spraw edukacji i sportu Andrzej Sagan przedstawił wyniki sprawdzianu szóstoklasistów oraz wyniki egzaminu gimnazjalnego uczniów na terenie naszej gminy za rok szkolny 2015/16 oraz gminny ranking szkół. Gimnazjum w Bobowej zajęło w tym roku pierwsze miejsce.

Dyrektor szkoły Adam Urbanek przedstawił olimpijczyków z zeszłego roku szkolnego i podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursów, a rodzicom za wspomaganie nauczycieli.  

Burmistrz Wacław Ligęza pogratulował dobrych wyników z egzaminu, zachęcał do uczęszczania uczniów na zajęcia wyrównawcze, zabrał głos w sprawie stołówki szkolnej, poinformował o planowanych remontach i modernizacjach na terenie szkoły, podziękował za liczną obecność na odbywającym się zebraniu.

Dyrektor szkoły Adam Urbanek wymienił programy realizowane w naszej szkole.

Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach st. asp. Grzegorz Szczepanek zaznajomił rodziców z przepisami postępowania w przypadku kolizji, zasadami bezpiecznego dowożenia dzieci do szkoły (foteliki, odpowiednia liczba osób w samochodzie, ograniczenie szybkości w okolicach szkoły). Poruszył też temat cyberprzemocy i używek.

Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Dąga zaprezentował nowy zarząd oraz przedstawił sprawozdanie z działalności Rady Rodziców. Poinformował o likwidacji sklepiku szkolnego oraz o stawce na Radę Rodziców, która wynosi w tym roku 40 zł od rodziny.

Na koniec siostra Rozaria zaprosiła wszystkich zebranych w najbliższą sobotę do Koronki na przedstawienie teatralne „Święci Świadkowie Miłosierdzia” w wykonaniu naszych uczniów.

Po zebraniu ogólnym odbyły się zebrania klasowe z wychowawcami. 

Zebranie z rodzicami 20.pptx