Aktualności‎ > ‎

Zerówki na spektaklu

opublikowane: 26 mar 2015, 08:30 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Wyjazd na spektakl

W dniu 20 marca 2015 r. dzieci klas zerowych pod opieką swoich pań wychowawczyń: Justyny Urbanek, Doroty Gorgosz, Barbary Potoczek, Marii Ziomek i innych opiekunów: Krystyny Abram, Magdaleny Bogusz, Magdaleny Sowa, Jolanty Wojtaczka oraz rodziców wybrały się autokarem do Grybowa na spektakl „Szkatułka Krasnala Chichotka”. Bajkę w reżyserii Wojciecha Banasia zaprezentowali aktorzy Warszawskiego Teatru Edukacyjnego.

„W krasnoludkowym lesie mieszkał krasnal  Bajdurek i malutki krasnal Chichotek. Wszystkowiedzący Bajdurek  znał tysiące bajek, a Chichotek miał się tylko śmiać. Chichotek  nie chciał się uczyć i dlatego zgodnie z surowym prawem musiał wyruszyć w świat, między ludzi. Tam też samodzielnie zdobywał różne doświadczenia, ale naraził się na niebezpieczeństwa, których mógłby uniknąć, gdyby słuchał starszych i korzystał z ich wiedzy.” O tym i o znaczeniu miłości rodzicielskiej i o jeszcze większym znaczeniu miłości dzieci do rodziców opowiadała ta piękna bajka „Szkatułka Krasnala Chichotka”.

Całość oprawiona była w piękną dekorację i kolorowe kostiumy. Piosenki i kontakt aktorów z publicznością sprawiły, iż dzieci bardzo dobrze się bawiły. Wszyscy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni.

kl.0