Aktualności‎ > ‎

Z wizytą w zerówkach

opublikowane: 26 kwi 2016, 08:23 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Co słychać u przedszkolaków?

W zerówkach zawsze coś się dzieje. Widać to m.in. w dekoracjach sal i  pracach uczniów. Dzisiaj odwiedziliśmy z obiektywem wszystkie cztery grupy przedszkolne. I co zobaczyliśmy?

Zobaczyliśmy, że do zerówek już dawno zawitała wiosna. Wszystkie sale są wiosennie udekorowane. Wszędzie pełno kwiatów, dużo zieleni, gdzieniegdzie jeszcze wielkanocne zajączki czy pisanki. Mimo, że za oknem rzadko bywa  słonecznie, w tak przystrojonych salach jest zawsze wesoło i przyjemnie. Nad wszystkim czuwa uśmiechnięta Pani Wiosna.

W ostatnim czasie dzieci poznawały zgodnie z programem nauczania swoje miejsce zamieszkania. Odbyły wycieczkę po Bobowej, poznały bobowskie zabytki i herb swojej miejscowości, co obrazuje wystawa prac plastycznych.

W kwietniu obchodzimy światowy Dzień Ziemi. W nawiązaniu do tego święta dzieci uczą się o planecie Ziemi, otaczającej nas przyrodzie i ochronie środowiska. Dzieci mocno angażują się w różne akcje ekologiczne. Aktywnie uczestniczą w zbiórce butelek plastikowych i nakrętek, segregują śmieci, sprzątają teren szkolny w ramach akcji „Sprzątanie świata”. Preferują ruch i zabawy na świeżym powietrzu. Za swoje działania na rzecz planety Ziemi dostaną wkrótce Order Ekologa!

To tylko niektóre zagadnienia, którymi zajmują się przedszkolaki pod opieką swoich wychowawczyń. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o poczynaniach przedszkolaków, odwiedź zerówki! Zapraszamy!!!

Z wizytą w zerówkach.pptx