Aktualności‎ > ‎

Życzenia dla Kamila

opublikowane: 27 gru 2017, 10:11 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Pomóżmy Kamilowi!

Tuż przed Świętami uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobowej udali się z wizytą do Kamila Siedlarza, by złożyć mu życzenia poprawy stanu zdrowia oraz sił i wytrwałości dla jego rodziny. Kamil do ubiegłego roku był ich szkolnym kolegą, ale od września jest pod opieką placówki w Szymbarku. Mimo to nie zapomnieli o nim podczas przedświątecznych akcji charytatywnych i przygotowali paczkę przydatnych prezentów. Nie zabrakło też paczki z listami pisanymi przez dzieci. 

Mama Kamila bardzo się ucieszyła i poinformowała o najbliższych planach dotyczących jego leczenia i rehabilitacji. Jego stan jest stabilny, na szczęście omijają go infekcje i inne komplikacje. W najbliższych miesiącach chcą udać się na turnus rehabilitacyjny do kliniki "Votum" w Krakowie. Niestety to bardzo kosztowne, więc najpierw trzeba zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Bardzo miłym wsparciem jest każda złotówka z tzw. 1%, który przekazują znajomi i nieznajomi Kamila. 

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu, byli poruszeni wizytą u Kamila - przed tragicznym wypadkiem był przecież zwyczajnym aktywnym chłopakiem, a jedna chwila sprawiła, że stał się niemal "roślinką". Jego przypadek powinien być przestrogą dla kolegów i koleżanek, którzy często zapominają o zasadach bezpieczeństwa.