Sport‎ > ‎Archiwum‎ > ‎

Sport w roku szkolnym 2014/15

Orlik Volleymania 2015

opublikowane: 14 cze 2015, 05:59 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 14 cze 2015, 05:59 ]      Orlik Volleymania 2015

W Ropczycach (woj. podkarpackie) odbył się 10 czerwca turniej makroregionalny Orlik Volleymania 2015. 
Po zwycięstwie w zawodach powiatowych uczniowie SP Bobowa reprezentowali na tych zawodach nasz rejon. Bobowianie zajęli miejsca 7-9. 

W turnieju wzięło udział 21 zespołów z 4 województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Do finału ogólnopolskiego awansowało 6 najlepszych zespołów. 

Uczniowie SP Bobowa rozegrali w turnieju 5 meczów: 2:o z Ropczycami, 1:2 z Przemyślem, 2:0 z Dębicą, 0:2 ze Starym Sączem i 0:2 z Andrychowem. Bobowianie grali w składzie: Gryzło Filip, Myśliwiec Damian, Sobol Wojciech, Wojtaczka Natalia, Łaś Zuzanna, Szczepanek Paulina, trener Popardowski Paweł. Gościem honorowym turnieju był Mistrz Świata Krzysztof Ignaczak. 

Ropczyce


Trening z Zaksą

opublikowane: 10 cze 2015, 00:25 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 10 cze 2015, 00:25 ]
Trening z Zaksą


27 maja w hali ZS nr 1 w Bobowej odbył się trening, który poprowadzili siatkarze Zaksy Kędzierzyn – Koźle: Krzysztof Rejno – środkowy i Korneliusz Banach – libero. Zawodników wspierał też II trener zespołu Plus Ligi z Kędzierzyna Michał Chadała, mający w swoim dorobku, jako zawodnik, tytuł Mistrza Świata i Europy juniorów. 

W treningu brało udział 50 dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Bobowa i 60 gimnazjalistów z Bobowej, Ciężkowic i Grybowa – uczestników projektu ”Siatkówka – moja gra w aktywne życie”. Liczna grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w tym przedsięwzięciu dzięki współpracy szkoły z klubem siatkarskim LKS Bobowa. 

Po treningu w hali odbyła się konferencja prasowa z siatkarzami i trenerem. Przeprowadzono również telekonferencję z Grzegorzem Boćkiem – reprezentantem Polski, który też miał przyjechać do Bobowej, ale niestety sprawy rodzinne mu w tym przeszkodziły. Grzegorz Bociek wspomniał o meczu w ćwierćfinale MP juniorów w Białymstoku, gdzie zawodnicy LKS Bobowa pokonali 3:1 zespół Wiking Tomaszów Mazowiecki, w którym grał i wyraził nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda mu się spotkać z kibicami i zawodnikami w Bobowej.

Trening z Zaksą


Orlik Volleymania

opublikowane: 19 maj 2015, 12:58 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 19 maj 2015, 12:58 ]


Orlik Volleymania

Trzy zespoły reprezentowały Szkołę Podstawową w Bobowej na turniejuOrlik Volleymania, który w tym roku rozgrywany był 13-ego maja na Orliku w Sękowej. W turnieju wystąpiło 20 drużyn. 

Pierwsze miejsce w turnieju i awans do dalszego etapu rozgrywek wywalczyła drużyna SP w Bobowej w składzie: Zuzanna Łaś, Natalia Wojtaczka, Filip Gryzło, Damian Myśliwiec, Wojciech Sobol. 

Drugi zespół z Bobowej w składzie: Paulina Szczepanek, Alicja Warzecha, Dawid Gryzło, Amadeusz Paczuła, Paweł Kopka zajął VII miejsce, a IX miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Maria Rudolphi, Gabriela Semla, Dawid Orłowski, Dawid Podobiński, Szymon Kędzierski, opiekun Iwona Ćwikła.


Orlik VolleymaniaSiatkówka w projekcie

opublikowane: 19 maj 2015, 12:40 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 19 maj 2015, 12:40 ]


Siatkówka 

11 maja w hali ZS nr 1 w Bobowej grupa chłopców z klasy drugiej, w ramach realizacji projektu gimnazjalnego „Siatkówka moja gra w aktywne życie” zorganizowała i przeprowadziła turniej piłki siatkowej dla chłopców i dziewcząt w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którego celem była m.in. integracja młodzieży gminy Bobowa. 

Chłopcy wcześniej się do tego turnieju solidnie przygotowali  uczestnicząc w warsztatach psychologiczno – pedagogicznych. Chłopcy sporządzili informacje o imprezie - plakaty, materiały reklamowe, zaproszenia, regulamin, dyplomy, opracowali system rozgrywek. Turniej sędziowali, a potem zredagowali komunikaty końcowe z imprezy. Przedsięwzięcie nie było łatwe, ponieważ w turnieju wystąpiło 16 zespołów, ale chłopcy z pomocą opiekunów projektu wywiązali się z realizacji zadania bardzo dobrze. 

W projekcie uczestniczyli: Michał Skupień, Mateusz Kwarciński, Artur Flądro, Łukasz Kopka , Łukasz Semla, Bartosz Zarzecki, opiekunowie projektu: pan Paweł Popardowski, pani Iwona Ćwikła. 

Siatkówka


III Beskidzko-Pogórzański Turniej Piłki Siatkowej dla Gimnazjalistek

opublikowane: 20 kwi 2015, 12:47 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 20 kwi 2015, 13:07 ]


Komunikat  z  zawodów


W dniu 18.04.2015 na hali przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się Trzeci  Beskidzko - Pogórzański Turniej Piłki Siatkowej dla Gimnazjalistek o Puchar Burmistrza Bobowej.

Do zawodów zgłosiło się 14 drużyn. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym w czterech grupach, a w drugiej części  systemem  pucharowym.

Turniej  otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Stanisław Tabiś. Powiedział, że sam kiedyś  grał  w siatkówkę i cieszy się, że bobowski obiekt  „żyje” i dużo młodzieży bierze udział w prowadzonych rozgrywkach.

W otwarciu turnieju  wzięli udział przedstawiciele ZSO i ZSZ w Bobowej, którzy zwrócili uwagę na bogatą ofertę szkolnictwa ponadgimnazjalnego w bobowskich szkołach i dobre warunki bobowskiego internatu.

Nagrody, medale i puchary wręczył Burmistrz  Bobowej Pan Wacław Ligęza, który również podziękował organizatorom za dobrą organizację i celowość organizacji takich turniejów, bo one mobilizują do sportowej rywalizacji, a także integrują młodzież z różnych środowisk.

Ostateczna klasyfikacja turnieju wyglądała następująco:

1 miejsce - Biała Niżna, 2 miejsce - Lipnica Wielka 1, 3 miejsce - Siedliska 1, 4 miejsce - Bobowa 2, 5 miejsce - Bobowa 1, 6 miejsce - Moszczenica, 7 miejsce - Brzana 1, 8 miejsce - Lipnica Wielka 2, 9 miejsce - Łużna, 10 miejsce - Ciężkowice, 11 miejsce - Siedliska 2,12 miejsce - Bobowa 3, 13 miejsce - Siedliska 3, 14 miejsce - Brzana 2.

Wybrano wyróżniające się zawodniczki z poszczególnych zespołów:

Natalia Grabowska, Aneta Magiera, Weronika Wszołek, Karolina Rudolphi, Izabela Mól, Ewa Apriasz, Laura Słowik, Alina Maciaszek, Zuzanna Głąb, Joanna Ziomek, Sylwia Piecuch, Angelika Michalik, Paulina Lisik.

Wybrano najlepsze zawodniczki turnieju:

atakująca - Aleksandra Bajerska (Bobowa), rozgrywająca - Gabriela  Blicharz (Biała Niżna), zagrywająca - Ewelina Brończyk (Lipnica Wielka), najmłodsza - Julita Niepsuj (Bobowa), przyjmująca - Diana Król (Bobowa), najlepsza w turnieju - Wioletta Król (Biała Niżna).

Na koniec dyrektor ZS nr 1 w Bobowej Pan Adam Urbanek  podziękował  Przewodniczącemu Rady  Miejskiej, Burmistrzowi Bobowej, Zarządowi Powiatu, Bankowi  Spółdzielczemu w Bobowej, dyrektorom ZSO i ZSZ w Bobowej, LKS Bobowa za obecność i ufundowanie nagród oraz nauczycielom: Marcie Niepsuj, Jadwidze Wiejaczka, Magdalenie Sowa, Alinie Skórskiej za sprawne przeprowadzenie turnieju.

Drużyny otrzymały puchary i dyplomy, zawodniczki zaś okolicznościowe statuetki i medale oraz nagrody rzeczowe. LKS Bobowa ufundował owoce i drożdżówki w ramach programu.

Ogółem w turnieju grało ponad 120 dziewcząt. Na koniec dyrektor ZS nr 1 w Bobowej Pan Adam Urbanek pogratulował  uczestnikom turnieju. Zwrócił też uwagę na fakt, że uprawianie sportu to właściwe zagospodarowanie wolnego czasu, przeciwdziałanie patologiom i przygotowanie do aktywnego dorosłego życia.

Turniej Beskidzko-Pogórzański


Mini piłka ręczna chłopców

opublikowane: 19 kwi 2015, 13:39 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 20 kwi 2015, 05:21 ]Awans na zawody powiatowe

Podobnie jak w ubiegłym roku chłopcy SP Bobowa wygrali zawody gminne w mini piłce ręcznej. Na hali w Bobowej bobowianie pokonali faworytów turnieju, drużynę SP Wilczyska 5:4.

W pozostałych meczach chłopcy z naszej szkoły zremisowali z SP Siedliska i wygrali z SP Jankowa i SP Brzana. Drużyna SP Bobowa awansowała na zawody powiatowe, które odbędą się w Libuszy.

Nasi chłopcy grali w składzie: Gryzło Filip, Gryzło Dawid, Beduch Kamil, Gucwa Daniel, Rudolphi Szymon, Kędzierski Szymon, Sobol Wojciech, Myśliwiec Damian, Orłowski Dawid, Podobiński Dawid, trener Paweł Popardowski. 


Gminna mini piłka ręczna ch


Gimnazjada rejonowa w piłce siatkowej dziewcząt

opublikowane: 15 kwi 2015, 10:16 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 15 kwi 2015, 10:16 ]


Bobowianki wywalczyły srebro

W poniedziałek, 13 kwietnia 2015 r. na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyła się Rejonowa Gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach startowały 4 drużyny: Bobowa, Grybów, Kamienica, Nowy Sącz. 

Dziewczętom z Bobowej nie udało się niestety obronić tytułu z poprzedniego roku. W decydującym meczu gimnazjalistki z Bobowej przegrały z Gimnazjum w Grybowie. 


Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1 miejsce - Gimnazjum Grybów
2 miejsce - Gimnazjum Bobowa
3 miejsce - Gimnazjum Nowy Sącz 
4 miejsce - Gimnazjum Kamienica

Skład naszego zespołu:
Iwańska Katarzyna
Bajerska Aleksandra
Mucha Julia
Jaworecka Patrycja
Król Diana
Magiera Aneta
Witek Weronika
Wszołek Weronika
Kipiel Klaudia
Flądro Anna
Opiekun: Jadwiga Wiejaczka

Gimnazjada rejonowa dziewcząt w piłce siatkowejPowiatowa gimnazjada chłopców

opublikowane: 26 mar 2015, 02:27 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 26 mar 2015, 02:27 ]


Brąz dla Bobowej

Na hali w Bieczu rozegrana została Gimnazjada Powiatowa w piłce siatkowej chłopców. Brązowy medal zdobyła drużyna Gimnazjum w Bobowej . 

Bobowianie w grupie wygrali z rówieśnikami z Łużnej 2:0 i przegrali po bardzo zaciętej walce 1:2, jak się później okazało z Mistrzami powiatu. W meczu o III miejsce drużyna z Bobowej wygrała 2:0 z Gimnazjum w Moszczenicy. 

Gimnazjum w Bobowej wystąpiło w składzie : Kosiek Jakub, Zięba Mateusz, Myśliwiec Przemysław, Szarek Konrad, Skupień Michał, Krok Mateusz, Gucwa Piotr, Fladro Artur, Zarzecki Bartosz, Orłowski Krystian, Wojtaczka Eryk, Smoszna Michał, trener Popardowski Paweł.

Powiatowa gimnazjada chł


Powiatowa gimnazjada dziewcząt

opublikowane: 21 mar 2015, 12:56 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 23 mar 2015, 07:23 ]

KOMUNIKAT

POWIATOWEJ   GIMNAZJADY 

W  SIATKÓWCE  DZIEWCZĄT

BOBOWA, DNIA  19  MARCA  2015 R.

 

Do  turnieju  zgłosiło się  7  Gimnazjów  z terenu  powiatu  gorlickiego. Rozlosowano  2 grupy.  System rozgrywek  w  grupach  każdy  z każdym do 2 wygranych  setów.

 

Grupa A                                                                                          kolejność  w  grupie:

Gorlice 4                    :           Moszczenica     2:0  (7 , 3)                  1. Gorlice 4           6 pkt          

Szymbark                   :           Łużna              2:0  (14, 16)                2. Szymbark         5 pkt

Gorlice 4                     :           Łużna              2:0  (20, 19)                3. Łużna               4 pkt

Szymbark                   :           Moszczenica    2:0  (9, 5)                   4. Moszczenica     3 pkt

Gorlice 4                     :          Szymbark        2:0  (11, 11)

Łużna                         :          Moszczenica    2:0  (15,12)

 

 

Grupa  B                                                                                          kolejność  w  grupie:

Bobowa                      :           Biecz 1            2:0  (12, 09)                 1. Bobowa       4 pkt

Ropa                          :          Biecz 1             2:1  (8, 20, 8)               2. Ropa           3 pkt

Ropa                          :          Bobowa            0:2  (13, 11)                 3. Biecz 1        2 pkt

 

Mecz  o V  miejsce

Biecz 1                       :           Łużna              0:2 (16, 22)

 

Mecz  o III  miejsce

Szymbark                   :           Ropa               2:0  (12, 21)

           

Mecz  o I   miejsce

Bobowa                      :           Gorlice 4         2:0  (22, 23)

 

 

Kolejność  końcowa  turnieju: 

1 miejsce         Gimnazjum w Bobowej

2 miejsce         Gimnazjum   nr 4  w  Gorlicach

3 miejsce         Gimnazjum w Szymbarku

4 miejsce         Gimnazjum w Ropie

5 miejsce         Gimnazjum w Łużnej

6 miejsce         Gimnazjum nr 1 w Bieczu

7 miejsce         Gimnazjum w Moszczenicy

 

Drużyny otrzymały  pamiątkowe  dyplomy, za miejsca I-III medale. Awans  na zawody  rejonowe  uzyskało  Gimnazjum w Bobowej.  Turniej  zostanie  rozegrany w  Bobowej  15  kwietnia br.

Dziewczęta zagrały w składzie: K. Iwańska, A. Bajerska, A. Magiera, K. Kipiel, D. Król, P. Jaworecka, J. Mucha, W. Witek, A. Flądro, W. Wszołek. 

Wygraną naszego gimnazjum skomentował dyrektor szkoły Adam Urbanek: bardzo cieszy fakt, że nasze gimnazjalistki już kolejny raz zdobyły mistrzostwo powiatu. Gratuluję zawodniczkom oraz opiekunom. W ubiegłym roku nasze dziewczęta zdobyły mistrzostwo województwa, może ten sukces uda się powtórzyć.

W finale powiatowym wzięło udział 7 gimnazjów, które wcześniej wygrały mistrzostwo gminy lub zawody miejskie.
W drużynach Bobowej i Gorlic zagrały medalistki mistrzostw Polski - K. Iwańska / brązowy medal w "2" i srebrny w "3" w Podkarpacie Bobowa i brązowy w "4" z Ekstrimem Gorlice / A. Bajerska / brązowy w "2" i srebrny w "3" w Podkarpacie Bobowa /.
W Gorlicach zagrała K. Wierzba, która z bobowiankami zdobyła brąz w "2" i srebro w "3" oraz z Ekstrimem brąz w "4".  

Po meczu trener Jadwiga Wiejaczka powiedziała: Bardzo cieszę się z Mistrzostwa Powiatu. Jest to jednak sukces również Pani Marty Niepsuj, z którą dziewczęta zdobywały medale na Mistrzostwach Polski oraz Pana Adama Urbanka, u którego dziewczęta trenowały.

Gimnazjada powiatowa dz


Powiatowa minisiatkówka chłopców i dziewcząt

opublikowane: 18 mar 2015, 07:37 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 18 mar 2015, 07:37 ]Srebro dla chłopców i dziewcząt  z Bobowej

Nie udało się obronić tytułu Mistrza Powiatu w szkolnych rozgrywkach mini piłki siatkowej chłopców. W zawodach rozgrywanych w hali ZS nr 1 w Bobowej uczniowie SP w Bobowejpokonali w grupie przeciwników z Szalowej i z Szymbarku 2:0.     W finałowym meczu z Gorlicami walczyli zaciekle, ale przegrali 1:2 i zajęli II miejsce.

Skład drużyny: Gryzło Filip, Paczuła Amadeusz, Sobol Wojciech, Myśliwiec Damian, Gucwa Daniel, Gryzło Dawid, Orłowski Dawid, Podobiński Dawid, Kędzierski Szymon, Rudolphi Szymon, trener Popardowski Paweł.

Dziewczęta również musiały zadowolić się srebrnym medalem Mistrzostw Powiatu. Wygrały mecze z drużynami z Ropy, Szymbarku i Łużnej 2:0, ale uległy drużynie z Gorlic 1:2.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Łaś Zuzanna, Wojtaczka Natalia, Warzecha Alicja, Szczepanek Paulina, Kruczek Maria, Rudolphi Maria, Ryzner Aleksandra, Niepsuj Julita, Kipiel Katarzyna, Semla Gabriela, trener Niepsuj Marta.

Minisiatkówka powiatowa


1-10 of 11